Často pokládané otázky XI.

9. srpen 2010 | 16.33 | | autor: stmivani

 Další otázky :-))

Q: Co se přesně stalo, když Edward poprvé políbil Bellu?

A: Tuhle otázku dostávám často. Aby jste to pochopili, musíte se vcítit do Edwarda. Takže jste nikdy nepolíbili nikoho za celý život, sto let. Teď doopravdy chcete políbit dívku, ale jste k smrti vyděšení, že pokud budete moc blízko, instinkt zapůsobí a vy ji prorazíte zuby krční žílu a pravděpodobně jí při tom zlomíte krk. Takže jste velmi, velmi opatrní při každém pohybu. Čekáte od dívky – která proboha ví, že jste upír – že bude stejně opatrná. Vlastně od ní čekáte, že bude vyděšená z toho, že jsou vaše zuby tak blízko. Očekáváte, že se možná odkloní, nebo alespoň zamrzne na místě. Dotknete se rty – a její jsou celé teplé a lákavé, což vám moc nepomáhá soustředit se na něco jiného než na její krev – a najednou vám zaplete prsty do vlasů, snaží se vás přitáhnout blíž, krev se jí nahrne do tváří (a vy to cítíte) a její rty povzbuzují ty vaše, aby se otevřely... Samozřejmě zpanikaříte. Vaše reflexy vás nabádají, abyste kousli. Jediné, co můžete udělat je, že zmrznete na místě a snažíte se získat nějaký prostor před tím, než ji zabijete.

Je to jasné?

Q: Pokud je krev nového upíra spotřebovávána během roku, znamená to, že upír nemusí pít během prvního roku?

A: Ne.

Noví upíři jsou nenasytně žízniví a skoro nemyslitelně divocí. Je to velmi těžká přeměna.

Q: Má Bella nějaké jiné zájmy kromě Edwarda?

A: Bella je knihomol. Také ráda vaří. Ráda kreslí, ale nemyslí si, že jí to moc jde. Stará se o své rodiče – nakupování, domácí práce atd. Má ráda, když všechno doma pěkně funguje.

Q: Proč Edward vždycky Bellu líbá na krk, raději než na ústa?

A: Je to trochu bezpečnější (její reakce ji dostávají do nebezpečí). A také protože on je prostě tak SEXY!!

Q: Pokud Rosalie pořád ještě neměla ráda Bellu na konci Twilight, proč se potom starala o Belliny vlasy v outtakes?

A: Nedala jsem tam poznámku? Tento outtake byl napsán před tím, než jsem doopravdy vyvinula Rosaliin charakter (předtím pořád ještě byla Carol). Rosalie neměla žádný problém s Bellou v hrubých náčrtech Twilight – neměla ani pořádnou osobnost. Bylo to až později, když jsem se na ni začala soustředit. Najednou mi došlo, že Rosalie nemá Bellu vůbec ráda a potom jsem ji kompletně pochopila. Je to legrační, protože to bylo jako kdyby Rosalie nikdy Bellu neměla ráda, ale skrývala to přede mnou. Ano, moje charaktery jsou pro mě PŘÍLIŠ skutečné ?

Q: Proč jsou vlkodlaci tak teplí na dotyk?

A: Vysoká teplota je jedním z jejich jedinečných znaků. Nemá to co dělat s teplotou opravdových vlků (kteří, jak předpokládám, mají normální zvířecí teplotu).

Q: Jacob zmínil bolest při transformaci. Jak je to bolestivé?

A: Jacob nemluví o fyzické bolesti. Transformace do vlka není bolestivý proces, jen je matoucí a psychicky nepohodlný. (Jediné přirovnání, které mě napadá, byla moje oční operace. Vůbec to nebolelo, ale děsilo mě to. Dvakrát jsem pod laserem omdlela.) Bolest, o které mluví pochází z jeho prudké přeměny a z překvapujícího dědictví – je monstrum. To je spojené s faktem, že nemůže vidět Bellu, protože se bojí, že by jí zranil a zároveň ví, že Bella je zcela vědomě zamilovaná do zlého upíra.

Q: Jak moc si vlkodlaci uvědomují svou lidskou část, když jsou proměnění? Myslí racionálně a logicky, stejně jako my?

A: Vlkodlaci kompletně získají svou lidskou mysl, když jsou přeměnění ve vlky. Stále jsou sami sebou – vůbec nejsou nemyslící a divocí, jako v jiných mytologiích. Nebezpečí z výskytu vedle vlkodlaků (v mé mytologii) nepramení z toho, že by zdivočeli a zaútočili, protože se nedokáží ovládat. Pramení to z toho, že nemůžou ovládat přeměnu. V začátcích vlastně explodují do svých vlčích podob kdykoliv se přestanou kontrolovat. Je to velmi rozsáhlá přeměna. Vybuchnou do těla několikrát většího, než je jejich lidská forma. Kdybyste stáli při tomhle procesu u vlkodlaka blízko, mohli byste buďto dopadnout zjizvení jako Emily, nebo by vás to rozdrtilo. Například když byla Bella s Jacobem v jeho garáži – kdyby ta konverzace přinutila Jacoba ztratit kontrolu a přeměnit se, rozdrtilo by jí to o železné části auta a pravděpodobně by zemřela.

Q: Můžete nám říct něco víc o Benovi, příteli Angely a o někom, kdo se jmenuje Conner, Samantha a Lee Stephens? Lee je ten, kterého Mike přivede k sestře, když je Belle špatně z krve. Cokoliv dalšího, co by jste nám mohla prozradit by moc pomohlo.

A: Ben Cheney je původem Asiat, s tmavými vlasy a tmavě hnědýma očima. Je menší než Angela a nosí brýle. Miluje komiksy, akční filmy s dobrými efekty a Angelu. I když Angela bydlí dost blízko na to, aby mohla do školy chodit pěšky, Ben jí vyzvedává každý den od té doby, co spolu opravdu začali chodit. Vlastní auto Dodge Neon.

Nemám žádné další specifické informace o ostatních. Nejsou to důležití lidé v mém malém světě, představujte si je jak vám to vyhovuje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Často pokládané otázky XI. jennush 09. 08. 2010 - 21:41