Často pokládané otázky V.

3. srpen 2010 | 16.15 | | autor: stmivani

Stephenie odpovídala na spoustu otázek, které se týkají ságy Stmívání

Q: Jaké bylo Edwardovo lidské příjmení? Jsou tu nějaké další detaily a jeho smrtelném životě, které byste nám mohla prozradit?

A: Edwardovo celé jméno je Edward Antony Masen Culen. Jeho matka se jmenovala Elizabeth a otec Edward. Jeho lidský život byl docela šťastný a klidný, rodiče byli středně bohatí (otec byl úspěšný právník). Před chřipkovou epidemií byl největší starostí jeho matky fakt, že kvůli I. Světové Válce byl Edward jen rok od doby, kdy by byl naverbován. Když byl člověkem, měl zelené oči, 189 centimetrů vysoký. Narozeniny má 20. června.
Alicino celé jméno je Mary Alice Brandon a původem je z Biloxi, Mississippi. Bylo jí 19 když její lidský život

skončil. 
Jasperovo příjmení je Whitlock. Byl člověkem v Texasu v průběhu Občanské Války (detaily budou ve třetí knize), takže jen Carlisle byl upírem delší dobu než on. Bylo mu dvacet, když se proměnil (byl kousnut upírkou jménem Maria). Alice mu říká "Jazz", má přes 190 centimetrů.
Rosalie se jmenuje Rosalie Lillian Hale (raději užívá své skutečné příjmení než příjmení Cullenová). Žila v Rochesteru ve státě New York. Carlisle jí proměnil v upíra v 18 

letech

 (detaily ve třetí knize). Měří skoro 180 centimetrů, Emmett a občas i ostatní jí říkají "Rose".
Emmettovo příjmení je McCarty a žil v Gatlingburgu, Tennessee když narazil na medvěda ve svých dvaceti letech. Má skoro dva metry.
Esme byla Esme Anne Platt Evenson. Narodila se v roce 1895 ve městě Columbus v Ohiu. Ve 22 letech se provdala za Charlese Evensona, předtím než odjel bojovat do II.S.V. Navrátil se v roce 1919 a ona od něj těhotná utekla v roce 1920. O své dítě přišla v roce 1921 ve Wisconsinu a pokusila se o sebevraždu, když jí bylo 26. Přinesli ji do nemocnice, ve které pracoval Carlisle. Měří 170 centimetrů.
Carlisle měří skoro 190 cm.

Q: Jakou jinou hudbu kromě Debussyho Edward poslouchá? Upřednostňuje klasickou hudbu nebo má oblíbenou i nějaký moderní žánr?

A: Edward má rád široký okruh hudby (má hodně času na poslouchání). Má rád klasiku, jazz, metal, rock, punk rock i uklidňující hudbu

. Má raději nezávislý rock spíše než hlavní proud. Nemá raději rock víc než klasickou hudbu – ocení oboje. Nemá rád country.

Q: Mám SPOUSTU otázek o Esme a Carlisleovi. Původně to byl příběh, o kterém jsem chtěla psát, ale nakonec jsem se rozhodla, že je tam příliš mnoho mezer. Byla Esme vdaná jako člověk a pokud ano, co se stalo s jejím manželem? Neumím si představit, že by Esme byla příliš nadšená když zjistila, že pokus o ukončení vlastního života ji přeměnil ve věčnou bytost. Je pro mě těžké akceptovat, že by se Esme zamilovala do Carlislea hned. Za jak dlouho po přeměně byla schopná ho vidět jako gentlemana kterého známe z knihy? Každá informace o jejich vztahu by byla velká pomoc.

A: Aby se dalo pochopit, jak se Carlisle s Esme do sebe zamilovali, musíte znát příběh Esme.
Už jste viděli kousek jejího života o pár řádků výš – nebylo to tak skvělé. Její manželství bylo dohodnuté jejími rodiči. Nemilovala muže, kterého si vzala, i když tomu chtěla dát šanci. Opravdu se chtěla do někoho zamilovat, ale nikdy nepotkala nikoho, kdo by se vyrovnal setkání, které měla když jí bylo 16. Asi bych to měla trochu popsat: V roce 1911 si Esme zlomila nohu, když spadla ze stromu na který vylezla. Její rodina žila na farmě v okolí města Columbus. Místní doktor nebyl k sehnání a byla už tma, kdy se dostali do malé nemocnice ve městě. Byla ošetřena doktorem Cullenem. Byl to jeho poslední měsíc ve městě (předstíral, že mu je už 35). Nikdy se přes to setkání s krásným doktorem nedostala.
Esme se vdala jako poslední

ze všech jejích přítelkyň (tenkrát se dívky vdávaly daleko dřív). Chtěla se přestěhovat na Západ a být učitelka, ale její otec si nemyslel, že je to ctihodné pro mladou dámu bydlet sama v lesích. Syn jedné z rodin v okolí, muž s dobrými vyhlídkami si ji chtěl vzít a její otec ji dotlačil k souhlasu. Byl jí lhostejný, ale nebyl jí odporný, tak si ho vzala a rychle zjistila, že to bylo špatné rozhodnutí. Charles Evenson byl jiný na veřejnosti a v soukromí; týral ji. Její rodiče jí poradili,

aby byla dobrá manželka a mlčela. Když ho odvedli do války, hluboce se jí ulevilo. Když se vrátil, bylo to děsivé.
Těhotenství bylo jejím katalyzátorem k útěku. Věděla, že nechce své dítě přivést do takového domova. Utekla k druhé sestřenici, která žila v Milwaukee a potom se přestěhovala dál na sever když se zpráva donesla k rodičům. Rychle zapadla, předstírala že je jednou z mnoha válečných vdov. Učila v malé škole blízko u Ashlandu. Když její dítě zemřelo na plicní nákazu pár dní poté, co se narodilo, nezbylo jí nic. Neměla ani tušení, že Carlisle pracoval v malé nemocnici v Ashlandu když skočila ze skály. Carlisle si ji samozřejmě pamatoval jako šťastnou šestnáctiletou dívku. Nechtěl, aby zemřela.
Tak si představte co si myslela, když otevřela oči ve vší té bolesti a viděla tvář, na kterou nemohla zapomenout celé desetiletí. 
Snad vám tohle dává alespoň nějaký náhled toho, jak rychle a snadno se jejich vztah utvořil. Nebyla doopravdy naštvaná, když zjistila, že je upír – nevzala to takovým hopem jako Emmett, ale byla prostě šťastná, že může být s mužem/upírem svých snů. Vždycky měla mateřské tužby a jako fyzicky nejstarší z Cullenů zapadla rychle do role matky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Často pokládané otázky V. twilightsvet 03. 08. 2010 - 16:34