Často pokládané otázky VI.

4. srpen 2010 | 16.16 | | autor: stmivani

 Stephenie odpovídá na časté otázky ohledně Stmívání :-)

Q: Zmínila jste, že Rosalie a Emmett měli svatbu. Co ostatní? Jsou Jasper a Alice také manželé?

A: Rosalie je celá o představení a Emmett miluje dělat ji šťastnou – z toho důvodu už měli mnoho pečlivě naplánovaných svateb (až bude její historie vypuštěna do světa, myslím, že bude dávat větší smysl proč se Rosalie chová tak jak se chová). Alice s Jasperem nejsou moc o výstupech, mají hlubší vztah. Jsou svoji, ale jednou jim to stačilo. Esme a Carlisle jsou také manželé, ale také měli jen jednu svatbu.

Q: Jak mladí upíři předstírají, že jsou a jak dlouho jim to prochází? Edward zcela zjevně vypadá jako nejmladší na 17, ale ostatní "sourozenci" měli okolo 20 let když byli změněni. Předstírají všichni, že jsou stejně staří když se někam přistěhují? A jak dlouho můžou zůstat na jednom místě než začnou mít lidé podezření? V 17 letech si myslím že má Edward problém zůstat někde déle než přes osm let.

A: Cullenovi každý mají svou věkovou hranici, kdy jim to prochází. Carlisle je klíč, protože pracuje jako doktor a jeho věkový rozsah určuje délku doby kdy mohou zůstat na jednom místě. I když je mu jen 23, obvykle předstírá věk od 28-35. Když to nikomu nepřipadá podezřelé a místo se jim líbí, občas to trochu natáhnou.

Většinou jim to prochází lépe, když předstírají, že jsou starší – kvůli vyspělosti jejich chování a mluvy. Edwardův rozsah je většinou okolo 15 až 25 let. Dvakrát vystudoval lékařskou školu (aby pomohl Carlisleovi zůstat v obraze při jeho práci), ale nikdy nezkoušel dělat medicínu v praxi. Nemůže snést krev tak jako Carlisle. Emmett a Jasper mají trochu problém s věkem okolo 18 let, ale s jejich perfektními doklady (rodné listy, řidičáky apod.) lidé většinou věří tomu, co je jim řečeno.

Q: Mají upíři tesáky nebo ne? Edward blýská svými bílými zuby často, ale nikdy nevidíme žádné tesáky. Rostou jim když loví?

A: Mí upíři nemají tesáky. Jejich zuby jsou tak ostré a silné že tesáky nejsou potřeba (mohli by rozkousnout i ocel kdyby chtěli – lidský krk je jako máslo, ha ha). Upíři, kteří nejsou "vegetariáni" nenechávají živé oběti (pokud je nepromění); není to čisté a pěkné, dvě dírky v krku jako je možno vidět v jiných upířích mytologiích.

Q: Mají upíři v žilách krev i když jejich srdce už nepumpuje? Co by se stalo, kdyby se řízli nebo zranili?


A: Většina lidských tekutin chybí v mých upírech. Žádný pot, slzy, žádná krev kromě té, které zkonzumují – nemají svou vlastní krev. Mají tak nějak sliny – jed udržuje jejich ústa vlhká. Když pijí krev, cestuje skrze jejich tělo a dělá je silnými. Teče jejich žilami, i když nemají srdce aby udržovalo oběh. Rozsvítí jim oči * a trochu jim zčervená pokožka.
* To mi připomíná otázku, kterou jsem nedávno zodpověděla. Myslela jsem, že je to jasné, ale já mám tendenci myslet si že všechno je jasné (jedním z největších úkolů mého editora je přinutit mě vysvětlit vše podrobněji). Upíři, kteří pijí lidskou krev mají tmavě rudé duhovky, které černají když jsou žízniví. Kdyby někdo z Cullenů pil lidskou krev, jeho/její oči by zrudly. Trvá to asi dva týdny bez krve, aby upírovy oči byly úplně černé.

. Kdyby se ten Culen zase vrátil ke zvířecí dietě, její/jeho oči by byly zase zlaté.
Další poznámka: právě stvořený upíři jsou rozeznatelní podle jejich očí, které jsou sytě a jasně rudé kvůli velkému množství lidské krve (krve, která už byla v těle člověka, když byl přeměněn), která zůstává ve tkáni. Ta rudá mizí pomalu během roku. Noví upíři jsou také nesmírně silní během svého prvního roku, také produkt nadbytku krve v těle.Tato krev neovlivňuje žízeň – noví upíři jsou pořád žízniví.

A protože mluvíme o fyziologii... Spoustu lidí se mě ptá jestli mohou mít upíři děti. Odpověď je Ne. Když se někdo stane upírem, je to jako kdyby zmrzli přesně v tom momentě. Jejich tělo už neprožívá žádné změny. Vlasy nerostou, ani nehty (pokud si ostříháte vlasy, máte smůlu. Proto jsou vlasy Alice tak krátké – dorůstaly zpátky, když jí je oholili v ústavu). Toto se týká veškerých změn – takže upírka už nikdy nemůže mít žádný ovulační cyklus. Kdyby byla těhotná v době změny, ona i plod by zamrzli přesně v tom momentu. Což by opravdu nestálo za moc – těhotná navěky?
Kdyby někdo upíra poranil, byla by tam krev jenom v případě, že on/ona pili krev velice nedávno (a hodně). Jinak by vytekl jen nějaký jed. Bylo by to jako řezat do žuly.

Q: Ze začátku jsem se už na nic dalšího neptala, bála jsem se že už jsem se ptala až moc, ale jak vidíte, Stephenie mi prozradila další věci.

A: Dobře, teď se podíváme na jaké náhodné detaily si vzpomenu...
Denali pořád vypadávají z příběhu. Jsou to Tanya, Kate (Katrina) a Irina – původem Slovanským a přemýšlí o sobě navzájem jako sestry, i když nejsou biologicky spřízněny. Všem jim je skoro tisíc let. Po dlouhá staletí byly jen tři, potom se k nim přidali Carmen s Eleazarem, které přilákal jejich poklidný styl života. Tanyu, Kate a Irinu vedla k "vegetariánství" zajímavá cesta: jsou původem mýtu o succubech. Jejich náklonnost k lidským mužům je časem vedla k lítosti nad jejich oběťmi a pomalu dokázaly odolávat lidské krvi. Pořád však milují muže. Kate a Eleazar jsou "talentovaní", jako Edward a Alice, ale víc prozatím neřeknu (Tanya dostane malý medailonek v mém Stmívání z Edwardova pohledu). Eleazar je muž. On a Carmen (jeho pravá láska) jsou oba ze Španělska, je jim jen okolo tří nebo čtyř století a přidali se k sesterstvu succubů později. Eleazar má zajímavou historii, která ale bohužel zatím byla jen ve Forever Dawn.

Něco dalšího, co se zatím v příběhu neobjevilo – koníčky. Carlisle má svou posedlost medicínou. Edward rád sbírá auta. Rosalie má dar na mechaniku a také má ráda auta (spíš ale na hraní než na řízení či sbírání) – je to jedna z mála věcí, které mají s Edwardem společné. Esme se zabývá architekturou a restaurováním – ona má na starost dům. Alice zbožňuje nakupování. Emmett rád soutěží – jakoukoliv formou. Jasper je vědecky založen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář