Peter Facinelli - rozhovor

19. březen 2011 | 10.00 | | autor: stmivani

Rozhovor s představitelem Carlislea.

                                                                 

Představil jsi si někdy před Twilight sebe jako upíra?

Ani ne. Když mi můj agent zavolal a zeptal se mě, jestli bych chtěl hrát upíra, tak jsem nejdřív řekl ne, protože jsem si představil klasický hororový scénář se spoustou násilí a krve. Ale on mi řekl, že bych si měl nejdřív přečíst knihu - to bylo předtím, než se sága tak proslavila - že je to spíš romantický příběh, než upírský. A také že je velmi oblíbený mezi ženami. To mě zaujalo. Takže jsem se pustil do čtení a zjistil, že Dr. Cullen je starostlivý, mírumilovný muž, který se náhodou stal upírem - a který se velmi snaží uchovat si svou lidskost. Tak jsem si pomyslel, že to je něco, co bych chtěl dělat.

Ale není přece jen trochu frustrující hrát dobrého upíra? Nepřeješ si někdy, aby se Dr. Cullen odtrhnul a spáchal něco zrůdného?

Takový typ postavy mě neláká. V té míře, do jaké jsem si kdy představoval, že bych hrál upíra, šlo vždycky o záhadného upíra než-li o monstrum - jako Bela Lugosi v Draculovi. Drastické, hrůstrašné věci mi nikdy neimponovaly.

Jaké to je být v Twilight tím nejstarším, když ve skutečnosti nejsi od ostatních herců věkově moc vzdálený?

No, ve smyslu mého skutečného věku je to pravda: Nejsem o moc starší než jako velký brácha pro Roberta Pattinsona, například. Ale co se týče věku našich postav, mně je 350, zatímco Edwardovi jen kolem 100. Takže Carlisle má tu životní zkušenost, nebo neživotní, která z něj dělá přirozného patriarchu. To je něco, čeho si na něm možná nevšimnete na první pohled, ale můžete to vidět v jeho chování a v tom, jak se ostatní chovají k němu. Pomáhá mi, že jsem taky otec; myslím, že to měli producenti v úmyslu už od začátku. Nikdy to pro mě nebyl problém.

Jaké to je být součástí tak obrovského ženského kulturního fenoménu?

Myslím si, že tyto filmy mají i fanoušky z řad mužů, obzvláště teď, když se příběh stává více akčním. Ale já miluji ten fakt, že Twilight je něco, co oslovuje zejména ženy. To jsem měl na knihách rád už od začátku. Vyrůstal jsem se sestrami, takže vím, jaké to je žít ve světě, který je v tolika směrech mužský. Rád vidím kino naplněné ženami, které si užívají příběh, jenž se dotýká přímo jich. Jsem rád, že jsem toho součástí.

Jaké otázky ohledně těchto filmů dostáváš nejvíce?

Většinou lidé chtějí slyšet historky o natáčení a o práci s ostatními herci. Zajímá je, jaké to je pracovat na setě - víc než fanoušky zajímá normálně. A tou odpovědí je, že na filmech pracujeme velmi tvrdě. Snažíme se užít si to, a to se nám daří, ale víme, jak moc lidé tyto filmy milují - a proto to bereme opravdu vážně.

Nebudeme se tě ptát, jestli jsi Team Edward nebo Team Jacob. . .

Tahle otázka je vlastně ta nejčastější, kterou mi lidé dávají. (směje se) Ale jistěže jsem Team Edward, je rodina.

. . . ale kdyby sis ty osobně musel vybrat mezi tím být upír nebo být vlkodlak, co by to bylo?

Upír, jednoznačně. Líbí se mi ta představa dlouhého života a možnosti neustále se o něm učit.

Ale byl bys laskavý, hodný upír?

Rozhodně. (směje se) Vegetarián.

                                                                                                      

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře