Vize - 5. část

4. květen 2010 | 17.18 | | autor: jarka
› 

Povídka od Jarky 

"Edwarde, bude..." ... Kde je vlastně Edward? A kde byl celou noc?

Když jsme doběhli domů, byli tam všichni. Usoudila jsem tak, protože jsem cítila jejich pachy. Bylo slyšet, že Emmett s Rose jsou u sebe v pokoji a hádají se. Nechtěl se snad s Rose usmířit? Esme jsem slyšela v její pracovně, jak si pobrukuje. To znamená, že na něčem pracuje. Carlisle byl u sebe v pracovně a četl si. Bylo slyšet, jak listuje v knížce. Edward byl u sebe v pokoji a hrál na klavír. Hrál melodii, kterou jsem si nepamatovala. Že by vytvořil něco nového? Zjistím to později. Vešli jsme do domu hlavním vchodem. Pustila jsem Jasperovi ruku a šla do kuchyně. Tam jsem si vybrala vázu a dala do ní růži. Jasper šel do obýváku, sedl si tam na pohovku a čekal. Já jsem nejdřív šla za Esme. Zaklepala jsem na dveře pracovny a vstoupila. Měla jsem pravdu. Seděla za stolem a vytvářela návrh na zrestaurování místního muzea.

"Co potřebuješ, Alice?" Zeptala se mě.

"Nic důležitého, jen to, že dneska bude svítit sluníčko, takže budeš muset zavolat řediteli muzea a říct, že dnes nemůžeš."

"To se mi celkem hodí. Stejně bych mu musela dneska volat, protože ještě nemám hotový ten návrh. A mám pocit, že říkal, že dnes v práci nebude, protože má důležité jednání."

"Dobře, tak pracuj. Už tě nebudu rušit." Řekla jsem a rychle vystrčila hlavu ze dveří. Potichu jsem za sebou zavřela a vydala se za Carlislem. Koukla jsem se na hodinky a věděla, že bude muset rychle odjet, sluníčko vyjde tak do hodiny, takže aby ho nikdo neviděl. Došla jsem ke dveřím jeho pracovny, zaťukala, pootevřela dveře a do pootevřených dveří strčila hlavu.

Carlisle zvedl hlavu od knížky a podíval se na mě.

"Alice, copak potřebuješ?"

"Dneska bude svítit sluníčko. Možná by ses měl začít chystat do práce, aby tě na sluníčku nikdo neviděl."

"Dobře, kolik mám času?"

"Sluníčko vyjde do hodiny."

"Dobře, děkuju za upozornění." Jen jsem kývla hlavou, že jsem ho slyšela a odešla jsem. Teď jsem se musela rozhodnout. Půjdu nejdřív za Rose a Emmettem nebo za Edwardem. Ani k jednomu se mi nechtělo. Musela jsem se rozhodnout. Rozhodla jsem se, že půjdu nejdřív za Rose s Emmettem. Pracovny rodičů byly v prvním patře. Ložnice Emmetta a Rose taky, ale na opačném konci. Šla jsem pomalu, ale i přes to jsem tam za chvíli došla. Jak jsem se blížila k jejich dveřím, slyšela jsem jejich hádku. Zaklepala jsem, ale zřejmě to neslyšeli, tak jsem vešla. Nevšimli si mě ani tak.

"Haló, vy dva. Můžete mě chvíli poslouchat." Zařvala jsem na ně. Oba se přestali hádat a podívali se na mě.

"Co chceš? No, to je jedno. To vyřešíme, až pojedeme do školy." Vyštěkla na mě Rose. Už se začali zase hádat. Já si stoupla mezi ně s rukama nataženýma od těla. "Dost, vy dva. Do školy se dneska nejde, protože bude svítit sluníčko. Hádat se můžete celý den." Ti dva mě už štvali, jak se pořád hádali.

"Fajn. To je vše?" Zeptala se mě naštvaně Rose. Já přikývla a odešla. Nechala jsem ty dva, aby se hádali. Nechtěla jsem ještě něco schytat. Emmettovi se Rose moc nepodařilo usmířit. Teď už musím jenom za Edwardem. Šla jsem do druhého patra, kde měl pokoj. Když jsme s Jasperem přicházeli, hrál na klavír, ale teď jsem nic neslyšela. Že by si lehnul? To dělal málo kdy. Rychle jsem vyběhla schody nahoru a zaklepala. Neodpověděl mi, ani jsem neslyšela, že by tam vůbec byl. Pomalu jsem otevřela dveře a vešla dovnitř. Rozhlížela jsem se po celém pokoji, ale nikde nebyl. Ještě mě napadlo, že bude v koupelně. Nakoukla jsem do ní, ale ani tam nebyl. Kde mohl ksakru jenom být? Napadl mě jediný způsob, jak to zjistit. Nedělala jsem to ráda, cítila jsem se potom, jako kdybych ho špehovala, ale když to jinak nešlo. Původně jsem měla v plánu mu zavolat, ale mobil nechal na stole.

Dřív, než jsem se mohla ponořit do vize, byl v pokoji. Nepřišel normálně dveřmi, vlezl oknem. Docela jsem se divila, proč leze do vlastního pokoje oknem. Pak mi to došlo. On celou noc nebyl doma. Byl mimo dům. Musela jsem se prostě zeptat: "Edwarde, kde si byl? Přišla jsem ti říct, že dnes bude svítit sluníčko a ty nikde."

"Promiň, Alice. Já byl venku. Byl jsem se proběhnout v lese, abych si pročistil hlavu." Tvářil se jako dítě, které neumí do pěti počítat. Ale něco tu nesedělo. Kdyby se byl jenom proběhnout v lese, nebyl by z něj cítit ten lidský pach. Navíc mám pocit, že jsem ho už někde cítila, ale nemohla jsem si vzpomenout kde.

"Ne, ty si nebyl v lese. Kdyby si byl v lese, nebyl by z tebe cítit pach nějakého člověka. Kde si vlastně celou noc byl? A chci slyšet pravdu."

"Dobře, nebyl jsem v lese. Byl jsem ve Forks. Byl jsem se podívat na Bellu." koukala jsem na něj s nevěřícným výrazem "Pochop, musel jsem zjistit, co je zač. Proč mě vábí víc než kdokoli jiný. A pokoušel jsem se přijít na to, proč neslyším její myšlenky. Celou noc jsem seděl v jejím pokoji v houpacím křesle. Věřila bys tomu, že dnešní holka má v pokoji houpací křeslo?" Když se přiznával, kde v noci byl, tvářil se, jako kdyby spáchal ten největší zločin na světě. Ta poslední otázka mě měla přivést na jiné téma, protože se o tom semnou nechtěl bavit. Dobře, teď už ho nebudu trápit. Jen mi teď došla jedna maličkost. Když jsme s Jasperem přicházeli, byl tu slyšet klavír.

"Když jsem jednou hrál na klavír, nahrál jsem to na harddisk věže. Myslel jsem, že by to mohlo být někdy užitečné a bylo. Dnes." Dodal s nevinným úsměvem. Otázku si přečetl v mých myšlenkách. Občas byl jeho dar výhoda, ale občas s tím byl na zabití.

Rozhodla jsem se, že už ho nebudu dál trápit a odejdu. Otočila jsem se, vyšla z jeho pokoje a zavřela za sebou dveře. Když jsem ho tam takhle nechávala, doufala jsem jen, že nevyvede nějakou hloupost, jako třeba jít se na ní podívat do školy. Kdyby ho dnes někdo viděl, byl by to velký průšvih. Odnesl by to nejen on, ale i celá naše rodina. Vše, na čem pro nás Carlisle pracoval, by bylo ztraceno.     

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vize - 5. část lucka - admin 04. 05. 2010 - 18:14
RE: Vize - 5. část jarka 04. 05. 2010 - 19:28
RE: Vize - 5. část lucka - admin 04. 05. 2010 - 19:55