Často pokládané otázky X.

8. srpen 2010 | 16.28 | | autor: stmivani

Další zajímavé otázky a odpovědi

Q: Jsou tu nějaké další informace, které byste nám mohla dát o domě Cullenových?

A: Něco k zapamatování, jejich pokoje jsou obrovské. Je to opravdu VELKÝ dům. Opravdu hodně místa je ve třetím poschodí, libozvučně pojmenovaném "knihovna". Tady se dělají ilegální věci – jako padělatelství dokumentů, hackování počítačů a ostatní podivné věci. Mají taky sklep, ve kterém mají nelegální věci. Je těžké se tam dostat, pokud nejste upír.

Nemá velké okno na jižní straně – jižní strana JE okno. Je to sklo od podlahy ke stropu, všechna tři poschodí.

Jasper a Alice tak nějak sdílí pokoj, ale protože Alicina osobnost je všude po pokoji a Jasper má svojí studovnu, všichni o pokoji přemýšlí jako o Aliciném. Jelikož nikdo nikde nespí, celá ta pokojová otázka je tak trochu zbytečná.

V obýváku je obrovská plochá televize na stěně mezi mezi obývákem a kuchyní/jídelnou. Křesla a gauče jsou ve skupinkách natočená k televizi a všude okolo jsou i další místa k sezení a konverzaci. Pár počítačů je u zdi, která odděluje jídelnu a obývák.

Q: Proč dostávala Bella ty elektrické šoky nebo co to bylo, když s Edwardem seděli na hodině biologie?

A: Fyzická chemie. Rány, které dostáváte, když se dotknete toho nejvíc sexy chlapa jakého jste kdy viděli... Edward... Haha.

Q: Plánujete napsat Edwardův příběh Nového Měsíce a Zatmění?

A: Pravděpodobně ne ( i když existuje alespoň jedna kapitola Nového Měsíce, kterou URČITĚ napíši z Edwardova pohledu a dám jí k sobě na stránky). Víte, jakmile Edward dovypráví svou verzi, lidé ho budou "znát" natolik, že jeho pohled nebude nutný pro každou knížku. Myslím, že je zajímavé, že lidé doopravdy Edwarda neznají. Když čtu fanfiction (na což teď bohužel nemám už moc času), je jasné, že lidé chápou Bellu daleko víc než Edwarda. Vždycky jsem překvapená věcmi, které by Edward NIKDY neřekl nebo neudělal a je mi jasné, že lidé ho prostě neznají tak dobře, jako já.

Q: Když jsou upíří smysly zvýšené, cítí bolest pronikavěji než lidé? Byl by sex lepší pro upíra než pro člověka?

A: Ano. Úroveň jejich smyslů je o hodně zvýšená. I když zranit je není lehké, bolest by byla daleko intenzivnější. A také potěšení.

Q: Bylo to pro Edwarda hodně těžké být blízko Tylera, když byli s Bellou v nemocnici po té nehodě s dodávkou? Byla Bella prostě moc rozrušená tím, jak jí Edward zachránil, místo toho aby se zaobírala pachem Tylerovy krve?

A: Myslím, že se Bella cítila trochu nepohodlně kvůli jeho krvi, ale ten chemický pach v nemocnicích opravdu přebije všechny ostatní pachy, tedy alespoň pro člověka. Napsala jsem tuto část příběhu z Edwardova pohledu, a je to ten moment kdy Edward začne chápat, jak Carlisle dokáže odolávat krvi. Tady je odstavec z Edwardovy verze:

"Bylo neuvěřitelně lehké ignorovat Tylera, ležícího ne víc než čtyři kroky ode mě a pokrytého čerstvou krví. Nikdy jsem nedokázal pochopit, jak to Carlisle dokáže – ignorovat krev svých pacientů a léčit je. Nebylo by to neustálé pokušení tak zneklidňující, tak nebezpečné? Ale nyní jsem to chápal. Když jsem se dost soustředil na něco jiného, pokušení neexistovalo. I když byla Tylerova krev čerstvá a odhalená, neměla nic na tu Bellinu.

Q: Oslavují Cullenovi své narozeniny?

A: Tak nějak, spíš v legraci. Narozeniny jsou dost bezvýznamné, když se neměníte.

Q: Řekla jste, že když se někdo stane upírem, tak nějak "zmrzne" tam, kde je. Je Edward emocionálně stále ve věku sedmnácti let? Říká o ostatních teenagerech, že jsou "děti", ale cítí nějaké spříznění? Přemýšlí o Belle jako o dítěti a pokud ano, má to na jeho city nějaký vliv? Bere ji jako naivní a dětinskou?

A: Edward je emocionálně a intelektuálně více dospělý než moderní sedmnáctiletí, protože vyrůstal v jiných časech. V jeho dobách byl dost starý na to, aby byl považován za muže. Lidé jeho věku se brali a začínali životy. Měl vstoupit do armády a bojovat ve válce. Vývojově byl dospělý. Takže je schopný porozumět a zvládnout toto století, které prožil a získat určitou perspektivu.

Ta perspektiva je to, co ho nutí přemýšlet o svých spolužácích jako o dětech, spolu s faktem že jsou tak bezmocní ve srovnání s ním. Upíři mají tak trochu pocit nadřazenosti. Přesto je Edward stále ještě teenager v mnoha směrech. Tohle je jeho první láska, první polibek, stejně jako pro Bellu. O ní přemýšlí jako o všech ostatních, dokud se o ní nezačne víc zajímat. Poté mu začne docházet, že ona je na svůj věk daleko dospělejší, stejně jako on... Ostatní dívky ve škole jsou nedospělé a malicherné.

Q: Víme, že Alice s Jasperem jsou si velmi blízcí, to mě přinutilo přemýšlet o tom, jak blízcí jsou si Emmett a Rosalie, a Carlisle s Esme? Který z těch tří párů je si nejbližší?

A: Tohle je jako porovnávat jablka s pomeranči, protože jejich vztahy jsou tak odlišné. Rosalie s Emmettem se mohou zdát nejvíc povrchní, protože jejich vztah je tak intenzivně fyzický. Ale jsou absolutně oddaní jeden druhému, takže to je asi těžko povrchní... Esme s Carlislem mají nejvíce duševní vztah, není to ale to nejlepší slovo. Jejich vztah je na úplně jiném místě, než vztah Rosalie a Emmetta. A Alice s Jasperem mají... nejvíce mystický vztah. Oni prostě JSOU spolu, a byli spolu předtím než se kdy poznali. Jeden bez druhého nejsou kompletní – a nikdy nebyli. To je věc, která je dělá tak odlišnými od ostatních párů. Vždycky byli nekompletní, čekali jeden na druhého, dokud se nepoznali.

Q: Na začátku knihy Bella uvažuje o tom, jestli Jessica pozvala Edwarda na rande, nebo se ho pokusila zaujmout a byla odmítnuta. Stalo se to tak? Je jediný důvod, proč Lauren nemá ráda Bellu to, že má ráda Tylera a ten má rád Bellu? Nebo Lauren také žárlí na Bellin vztah s Edwardem?

A: Jessica se pokusila flirtovat s Edwardem a setkala se s ledovým nezájmem (jak jinak). Nikdy nebyla natolik statečná, aby ho pozvala na rande, když viděla jeho jasný nezájem.

Lauren žárlí na VŠECHNO, co se týká Belly. Než Bella přijela do Forks, Lauren byla nejvíc žádoucí dívka. Nenávidí všechnu tu pozornost, která se Belle dostává o to víc, že Bella o žádnou pozornost nestojí.

Q: Když Bella a Edward sedí v kuchyni před tím, než se vydají představit Belle Edwardovu rodinu, Edward chce vědět, jestli ho představí Charliemu jako jejího kluka. Bella mu odpoví, že měla pocit, že je "daleko víc". Co tím Bella myslí?

A: Jak uhodlo mnoho lidí, slovo "kluk" je otřelé a tak nějak pubertální ve světle toho, co Bella cítí k Edwardovi. On je celý její svět a ona ví, že to se nezmění. Asi by zvolila slova "spřízněná duše". A Edward to cítí ještě silněji.

Q: Jak vypadaly svatební šaty Esme, Rosalie a Alice?

A: Nemám žádné obrázky. Alice byla v rozkošných šatech z 50. let a Esme měla velmi tradiční šaty. Rosalie měla jedny skoro pro každý módní trend.

Q: Žijí všichni upíři, které Carlisle přeměnil ve stejném domě, nebo jsou tu jiní, kteří s nimi nežijí a pokud ano, proč?

A: Calirsle změnil jen Edwarda, Esme, Rosalii a Emmetta. Nikdo jiný není.

Q: Může Edward číst Alicinu mysl, když má zrovna vizi?

A: Ano – vidí to stejně jako ona.

Q: Můžou se upíři opít?

A: Ne.

Q: Chodí Cullenovi a Haleovi normálně na školní plesy, nebo šli jen kvůli Belle?

A: Spíš jen kvůli Belle. Nepovinné školní aktivity nejsou pro Cullenovi normální. Rosalie ale vždycky uvítá šanci pěkně se vyparádit a pochlubit se.

Q: Tohle nemá být urážlivé v ŽÁDNÉM případě, ale existují gay upíři? Co kdyby byl nějaký člověk přeměněn s úmyslem být partnerem navždy a on by byl... no... gay?

A: Kdyby někdo pokousal gay člověka, bylo by to stejné i po přeměně. Takže ta osoba by byla pořád gay.

Q: Bude někdy celá série mít oficiální jméno, nebo to bude prostě jen Twilight série nebo tak nějak?

A: Dobrá otázka. Přeji si, abych měla dobrou odpověď! Teď tomu vyšší síly říkají Twilight série, protože nepřišli na nic jiného. Já na nic lepšího taky ještě nepřišla.

Q: Kdy mají Esme, Emmet, Rosalie, Jasper a Alice narozeniny?

A: Protože ještě nebyla ta data v příběhu, ještě jsem si nezvolila přesné dny. Třeba se to nikdy nezjistí, třeba ano.

Q: Co je s Alicí? Na začátku se každý obává toho, až potká Bellu, ale ona se chová hezky a přijme ji, tak proč se Edward chová tak divně?

A: Alice je k Belle hodná, protože předpokládá (kvůli vizi, kterou měla), že se Bella stane součástí její rodiny. Edward nechce, aby se Bella stala upírem, takže ho Alicina motivace nečiní nijak šťastným.

Q: Lyžují Cullenovi a Haleovi rádi? Z nějakého důvodu lyžování vypadá jako sport právě pro ně, protože je tak rychlé.

A: Dovedu si představit, že mají velmi rádi lyžování. Vsadím se ale, že Emmett má raději snowboarding.

Q: Jak staří jsou Renee, Charlie a Phil?

A: Renee je 37, Charliemu 41 a Philovi 29.

Q: Proč upíři ve vašich knihách nevládnou světu? Neberte to špatně, jsem rád, že nevládnou, ale jsou prakticky nezničitelní. V naší realitě by byl určitě nějaký totálně šílený upír Adolf Hitler, který by se pokusil ovládnout svět. Mohl by udělat z lidí otroky nebo podobně, kdyby měl dost upířích následovatelů. Kdo by jej/jí mohl zastavit? A který upír by se nechtěl přidat a ovládnout svět?

A: Upíři mají svůj vlastní svět v tom našem. Nevidí šíření moci jako my. Pro většinu upírů jsou lidé jako stádo krav. Kdo chce být králem jídla? Mají určitou hierarchii ve svém světě a tu proberu v budoucích knihách.


Q: Je dům Cullenových skutečný i v reálu?

A: Nemám tušení, dům jsem si vymyslela.

Q: Máte nějakou oblíbenou hlášku z knihy? A u jaké části jste si psaní užila nejlépe?

A: Nemůžu si doopravdy vybrat oblíbenou hlášku – je jich příliš mnoho, které jsou pro mě mimořádné. Na louce, protože to byla ta první scéna a s tou jsem začala psát... konverzace v Port Angeles a na cestě domů... Kapitola o andělovi, když Edward zachrání Bellu od Jamese mě přinutila plakat... baseballová hra... její návštěva u Cullenů... její konverzace s Jacobem Blackem... Ok, asi bych je mohla vyjmenovat všechny ? Psaní Twilight byla neobyčejně příjemná a radostná zkušenost od začátku do konce.

Q: Zajímalo by mě, co dala Bella Edwardovi k narozeninám.

A: Neřekl jí, kdy má narozeniny. Věřili by jste tomu? Muži!

Q: Měl některý z Cullenových motorku?

A: Ne poslední dobou.

Q: Aliciny vize – jsou pohyblivé nebo jako fotografie?

A: Oboje, ale častěji jsou spíš jako fotografie. Většinou dostává nepohyblivé obrazy. Pohyblivé obrazy (a ty se zvukem) se týkají jenom věcí, které jsou velmi konkrétní a jisté (obvykle ty, které se zcela jistě stanou již velmi brzy).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Často pokládané otázky X. sussanah 09. 08. 2010 - 11:31
RE: Často pokládané otázky X. jennush 09. 08. 2010 - 12:00