Často pokládané otázky VII.

5. srpen 2010 | 16.19 | | autor: stmivani

 Další otázky pro autorku Twilight ságy :-)

Q: Tohle bude znít šíleně zvědavě, ale... koupou se upíři? Říkala jste, že lov není čistý a úhledný, předpokládám, že se zašpiní.. krví alespoň. Tak se tedy sprchují? Češou si vlasy? Čistí zuby?

A: Upíři se sprchují, ale oni se nezašpiní stejně jako my. Venkovní špína ano – krev a bláto a další (i když většina upírů se nezašpiní ani trochu když loví – je to jen otázka cviku), ale žádný pot nebo mazivo. Jedna dívka se mě zeptala, proč měla Alice koupelnu

a jestli upíři musí čůrat. Ne, nemusí (užívají všechnu krev bez zbytku), ale sprchují se (a samozřejmě musí mít koupelny v domě – domy jsou tak prostě stavěné a když se chtějí přestěhovat, na listu nemovitostí by to vypadalo trochu divně: devět ložnic, žádná koupelna).

A umývají si prach a déšť z vlasů samozřejmě.

Rosalie speciálně tráví hodně času staráním se o vlasy (vlasy jsou mrtvé buňky – upíří přeměna na tom nic nemění. Pokud jste měli roztřepené konečky, je mi líto, to se nezlepší! Ha ha).

     

Q: Jasper je charakter, u kterého se nechytám.

A: Ok, Jasper. Zaprvé, důvod proč má Jasper největší problémy s dietou Cullenových je, že byl upírem od Občanské války a za tu dobu zkonzumoval HODNĚ lidské krve. Navyknul si na špatné věci. Také je můj chlapec bojový stroj (a to nemluvím o Občanské válce a lidských bojích). Život Cullenových je pro něj skoro nepochopitelný pokojný důchod.

Zadruhé, opravdu to všechno z velké části dělá pro Alici. Alice je Jasperův celý život. Je to ta nejdůležitější věc ve vesmíru a udělal by pro ni absolutně všechno. Pro Jaspera není nic na světě, co nebo koho by pro Alici nezničil. Ne že by ona chtěla aby něco ničil. Ona je ta světlá strana jejich vztahu – přiměje ho se smát (a že on se před

 tím moc nenasmál). Jasper je ten nejvíc "upíroidní" ze všech Cullenů a i když je má všechny rád, není s nimi tak svázán jako oni mezi sebou. Tak jako Alice je. Celá ta věc se střední školou ho opravdu vyvádí z míry. Snaží se zlepšit se okolo lidí, ale je to těžký zápas.

Q: Koho považujete za víc vědomou si svého vzhledu – Rosalii nebo Alici? Představuju si Alici spíš jako rozpustilou uličnici, ale byla to ona kdo nadělal všechno to šílenství okolo Bellina vzhledu na plese.

A: Rosaliin rys absolutně určující její osobnost je její krása. Jako Emmettova síla – oba rysy jsou intenzivně fyzické spíše než psychické a to z nich dělá perfektní pár. Edwardovi prostě moc nezáleží na tom, jak Rosalie vypadá. Dokážete si představit, jak jí to musí otravovat?

Takže Rosalie se zabývá svým vzhledem víc než Alice. Alice blázní okolo Belly před plesem, protože je, mimo jiných věcí, fascinována člověkem. Když řekla na plese, že se snaží žít skrz Bellu (bylo to tam, že jo? Pořád se mi vrací věci z Forever Dawn smíchané s hrubými spisy Stmívání), byla to klíčová fráze. Snaží se zažít život blízkým sdružením s Bellou. Bella je také velmi přírodní – nenosí makeup a nezabývá se moc oblečením. Alice ji vidí jako bílé plátno čekající na to, až se stane uměním.

Q: Rozumím, že si Rosalie ráda nechává své vlastní příjmení. Ale proč by si ho Jasper vzal také – a ještě dál – proč předstírají, že jsou bratr a sestra? Proč prostě neřeknou, že byli také adoptovaní zvlášť?

A: Je to jen pro pohodlí. On a Rosalie si jsou hodně podobní. Vlastně vypadají jako dvouvaječná dvojčata – oba mají stejnou barvu vlasů, oba jsou vysocí, on svalnatý a ona se sošnou postavou (se stejnou bledou kůží, zlatýma očima a bezchybnou krásou samozřejmě). Cullenovi používají mnoho různých úskoků, když se snaží zabránit lidem, aby se na ně začali dívat moc zblízka. Všechno, co se hodí – Rosalie a Jasper vypadající jako sourozenci – oni posílí. Pracují s lidskými očekáváními. Lidé předpokládájí, že dva blonďatí jsou příbuzní, tak je v tom nechají. Plus čím složitější příběh je, tím dřív jsou lidé unavení snahou porozumět a vzdají to.

Ne vždycky používají ten samý příběh. Když byl jen Carlisle s Edwardem, Edward předstíral být mladší bratr Carlisleovy zemřelé ženy. Potom když přišla do rodiny Esme, Edward byl znovu mladší bratr Carlisleovy ženy (ale tentokrát byla naživu). Jak se rodina rozrůstala, vysvětlení bylo spletitější. Nakonec se Cullenova rodina stala útočištěm pro problematické teenagery (s nejlepším vychováním samozřejmě).

Mohli být Whitlockovi, pro nikoho by to neznamenalo rozdíl, ale pro Rosalii ano. Jasperovi je jedno, jak mu kdo říká. Ale Rosalie se drží své lidské minulosti zuby nehty.

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře