Stephanie o Midnight Sun

16. březen 2013 | 12.16 | | autor: veronika

 Stephenie Meyer ve svém interview pro BBC prozradila, co se vlastně stalo s Midnight Sun a proč se nikdy nedočkáme dokončení. :)

midnightsunCover

Proč? Rukopis se totiž dostal ven a začal se nezadržitelně šířit online. Po čase to Meyer vzdala a řekla, že knihu už nedopíše, načež dala fanouškům přímý odkaz na legální čtení knihy. 

Pro BBC Radio 4 se ovšem autorka rozvykládala, co se vlastně tehdy stalo a proč ve psaní nepokračovala. "Ze začátku to bylo trochu děsivé. Už se mi dříve stalo, že mi někdo hacknul email a měla jsem pocit, jako by se lidé dostávali do mého počítače. Ale později jsem byla schopná to vysledovat zpátky a ukázalo se, že v tom to vůbec nevězelo"

Stephenie poukázala na to, že problémem nebyla technika, nýbrž něco naprosto odlišného: "Kdysi jsem byla součástí jedné spisovatelské skupiny, kde jsme si všichni navzájem vyměňovali své rukopisy a myslím, že si někdo prostě udělal kopii.” Nezapomněla dodat, že v tom nebyly žádné postranní úmysly.

Na otázku, proč v psaní knihy nepokračovala, odvětila, že za všechno může úspěch filmů. "Nebyl to projekt, který bych začala psát jen tak z ničeho, pracovala jsem na něm opravdu dlouho. Ale tehdy jsem spolupracovala při tvorbě filmů a zároveň finišovala poslední díl knižní série. Nemohla jsem se myšlenkami odpoutat od hereckých představitelů a začít se soustřeďovat na jejich knižní předlohy. Necítila jsem, že bych knize mohla dát své maximum tak, aby na čtenáře působila stejně."

Vypadá to tedy tak, že se nejspíš žádné další knihy o Edwardovi a Belle nedočkáme, protože pokaždé, když na ně Meyer začne myslet, vybaví se jí Robert a Kristen. Je ovšem pravda, že před časem se autorka nechala slyšet, že uvažuje o nějakých dalších knihách z upírského universa, ale zatím je ticho po pěšině. V blízké době do kin vstoupí filmová adaptace Hostitele a Meyer potvrdila, že by se fanoušci měli dočkat dalších dvou dílů. Kromě toho je také zaneprázdněná produkcí filmů. Stojí například za takovou Annou krví oděnou, která je momentálně ve stádiu příprav.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář