Cam Gigandet - rozhovor

23. listopad 2009 | 17.43 | | autor: stmivani

Hraje většinou drsňáky nebo vraždící stvůry. Jak to, že je v rolích tak přesvědčivý?

Jamese... sakra... vlastně Cama, který si tohohle krvelačného upíra střihnul, jsme vytáhli na pokec v pěkně odporným počasí, Nad náma je pekelně zataženo a nebýt taková zima, řekli bychom, že se za chvíli strhne pořádná bouřka. Že by si ho Cam objednal, aby vypadal démoničtěji? Skoro bychom tomu i uvěřili, kdybychom nevěděli, že je z L.A. zvyklý na celodenní pařáky. Tohle počasíčko mu prostě nepásne a podle toho se taky tváří. Marně se pokouší o úsměv, když nám třese pravicí. Jakmile si všimne, že nás jeho nálada trochu zarazila, hází do placu vysvětlení.

Cam: "Jsem dost unavenej, vůbec jsem se nevyspal."
Redakce: "Copak? Nějaká pařbička?"
C: "Jo, pařbička. Ale ne moje. To vedle na pokoji v hotelu pařila nějaká partička až do rána. A byli dost slyšet."
R: "Hmm, to nepotěší. Proč jsi na ně nevlítnul? Nebo v reálu nejsi takovej drsňák jako James?"
C: "Kéž bych byl! Někdy bych si to přál mít v sobě. Ale upřímně – ve skutečnosti jsem úplně normální a dokonce i malinko nudném kluk. Snažím se být prostě správňák. Naštěstí mám moc dobrou představivost. Prostě se zkouším naprosto vcítit do svojí role. Nestačí mi jenom říct, že tahle moje postava nemá ráda toho a toho člověka."
R: "Ale holky asi letěj víc na drsný chlápky, nebo ne?"
C: "To je asi fakt. Ne, já si myslím, že většinu lidí záporňáci vážně uchvacujou. Když někdo hraje pořádného zlouna, vidí v něm tak trošku tajemného a to je asi přitahuje."
R: "Jsi vždycky hodnej? Nikdy jsi třeba nedal holce drsný kopačky?"
C: (nechce se mi do odpovědi) "Považuju se za dobrýho kluka. S tím samozřejmě nemusí někdo souhlasit. Ale býval jsem pitomec a možná jsem v minulosti něco špatného udělal (směje se). Pojďme k daší otázce."
R: "Holky po tobě určitě dost jedou (třeba ty od nás z redakce). Vždycky jsi to měl takhle jednoduchý?"
C: "Ani náhodou. Ještě ve škole jsem měl pár pěkně trapných fází. Nedávno jsem našel nějaký fotky, když mi bylo 12 let – měli byste vidět moje obří háro! Vypadal jsem jako Drákula – to byla první fáze. Pak jsem to zkoušel ulíznout dozadu (fáze 2) a nakonec (fáze 3) rozdělit na pěšinku. Vypadal jsem, jako bych měl na hlavě dvě vlny. Rozhodně jsem v tý době nebyl cool! Takže asi tak..."
R: "No, ale teď už jsi z těchhle fází venku. Makáš na sobě hodně?"
C: "Snažím se každý den posilovat, ale rozhodně ne vždycky mi to vyjde, jak bych chtěl. Když to musím odfláknout, další týden si to vynahradím."
R: "To je fakt, točíš jeden film za druhým. Jak jsi vlastně k tomuhle džobu přišel? Vždycky jsi chtěl hrát?"
C: "Vůbec ne. Na škole jsem žil jenom fotbalem a jinými sporty. V devatenácti jsem se přestěhoval do L.A., prostě jen tak. Všichni mi říkali, že bych to měl v týhle branži zkusit. Začal jsem chodit na hodiny herectví a hrozně mě to chytlo. Věděl jsem hned, že je to přesně to, co chci v životě dělat."
R: "Určitě ti dělá dobře i to, že seš obletovaném Fanynkami. Nebo ne?"
C: "Je to vzrušující, to jo. Ale pokouším se nad tím tolik nepřemýšlet. Nechci, aby mi to stouplo do hlavy. Rád bych zůstal nohama pevně na zemi. Nikdy se mi teda ještě nestalo, že by mi fanynky šílely před domem nebo tak něco. Zatím. Ale nedávno přišel do kin nový film (pozn. redakce – Pandorum) a dost se jich ještě objeví, tak uvidíme. Jen doufám, že pak fanynky nezjistí moji adresu."
R: "Když hraješ záporníky, máš taky antifanynky?"
C: "Ani nevím. Asi jo. Jediná možnost, jak to zjistit, jsou reakce na internetu, ale těm se snažím vyhýbat. Čte je táta. Vždycky mi říká, že to k mé práci prost patří."
R: "Tak spešl pro antifanynky: Co bys pro roštěnku třeba udělal hezkého?"
C: "Mohl bych uvařit! Dělám nejlepší kuřecí pie na světě. A umím taky dost dobře svíčkovou. Když ale bude chtít, abych jí uvařil ještě něco dalšího, nejspíš skončíme u McDonald´s!"
cam
i
Být na čas krvelačným upíre Jamesem ho lákalo natolik, že oželel natáčení dalších dílů Stmívání.
l
Zdroj – časopis Dívka 12/09

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře