Rozhovor s Melissou Rosenberg

15. říjen 2011 | 08.30 | | autor: stmivani

Oblíbené scény v knížce/filmu?
Líbánkové, jsou velmi romantické a hravé. Je báječné vidět Edwarda s Bellou šťastné.

Procentuálně - jak velká část knihy se dostala do filmu?
Jelikož jsme Breaking Dawn rozdělili na dva filmy, tak jsme dostali mnohem více prostoru, abychom zakomponovali tolik z knihy, kolik to jen šlo. Především v první části. Chtěli jsme tam mít všechny naše oblíbené scény - každý má samozřejmě jiné, ale snad budete spokojeni.

Na co se máme těšit?
Je tam několik ÚŽASNÝCH romantický scén Edwarda a Belly. Opravdu. Svatba je okázalá a dojemná, líbánky jsou vážně sexy. Věřte mi.

O vlcích:
Hodně se diskutovalo o vnitřním vlčím dialogu. Nakonec nás kniha vlastně donutila přistoupit k mluvenému komentáři ve filmu - ale v upravené verzi.

O hudbě:
Hudba je samozřejmě VELIKOU součástí našich filmů. Ale nejdůlěžitější je příběh. Já u hudby nepíšu. Jediným okolním vlivem při psaní scénáře je pro mě kniha.


O Stephenie Meyer:
Stephenie byla úžasným spolupracovníkem. Ona, stejně jako producenti, režisér a studio, mi dávala odezvu během celého psacího procesu - od nástinu a hrubé verze až po finální verzi. Mimo to, kdykoliv jsem se zasekla u určité scény či dějové linie, tak jsem jí zavolala nebo napsala e-mail, abych se jí zeptala na minulost nějaké postavy, na barvu kůže některého z vlků nebo prostě abych se pohnula dál.

O Edwardovi:
Na začátku BD 1 je Edward velmi rozzářený, uvolněný. Bere si Bellu! Je nejšťastnějším upírem na planetě. A líbánky, ačkoliv nejsou bez.. komplikací, jsou hravé a romantické. Ale potom se věci začnou kazit, velmi rychle, a Edward zažije své nejtemnější období.

Viděla už první část Breaking Dawn?
Viděla jsem několik různých verzí a tu poslední uvidím brzy. Seděla jsem v kině s několika lidmi a uslyšela jsem nějaká heknutí - na chvíli jsem se zhrozila, že se smáli (u velmi vážné scény). A pak jsem zjistila, že se nesmáli, ale brečeli. Co, brečeli, vzlykali!

O hercích a jejich rolích:
Koukat se na Kristen a Roba, jak představují tyto postavy je scénáristův (a všech ostatních) sen. Jejich chemie je úžasná a velmi vzácná. Ale psaní pro Jacoba - sledování jeho růstu, přenášení jeho vášně do scénáře, jeho zápalu a smyslu pro humor - to byla zábava.

O scénách, které byly možná vystřihnuty:
Neexistuje scénárista, kterému by nevystřihli nějakou jeho oblíbenou scénu, buď kvůli rozpočtu nebo při stříhání k lepšímu tempu filmu. Ale upřímně, když jsem viděla ty různé verze filmu, tak mi nechyběly, ani si moc nepamatuji, jak vypadaly!

O její malé roli v první části Breaking Dawn:
Byla jsem na place při nejdůlěžitější scéně filmu! Na svatbě! Když se podíváte pozorněji, uvidíte mě jako jednoho ze svatebních hostů (spolu s producentem Wyckem Godfreyma Stephenie!)


O scéně porodu:
Potom, co jsem psala čtyři roky pro Dextera, jsem pochopila, že to nejděsivější není nutně to, co vidíte, ale to, co NEVIDÍTE. Kniha udala styl, jakým jsem tu scénu napsala - vše z pohledu Belly. Tlumočí to její teror a rovněž i ten Edwardův a Jacobův. A Bill to natočil s takovou silou, byla jsem uchvácena.

O spolupráci s Billem Condonem:
Za mou dvacetiletou kariéru jsem pracovala s hodně režiséry. A samozřejmě jsem pracovala s několika i na sérii Twilight - VŠICHNI byli jedineční, byla to skvělá zkušenost (a to neříkám jen tak). Ale musím říct, že v mé dlouhé kariéře byla spolupráce s Billem ta nejlepší spolupráce mezi scénáristou a režisérem, jakou jsem kdy zažila. Asi to bude hlavně tím, že on sám je scénáristou (získal Oscara za scénář k filmu Bohové a monstra). Takže mluvil stejným jazykem - příběh, struktura, charakter, námět. Pomohl mi vzít všechny postavy více do hloubky.. Je velkorysý a skvělý ve spolupráci. A tak bych mohla pokračovat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář